Loran Vangenechten

Werkt met EQ3 lichaamsanalyse
Werkt met EQ3 maaltijden
Volgt EQ3 nascholingen
GeZondhovenDiëtiste Loran

Als tiener was ik al bezig met voeding en de invloed ervan op mijn lichaam. Ik lette voortdurend op mijn lijn en probeerde elk dieet uit dat in de boekjes stond. Na een aantal jaar leerde ik, met vallen en opstaan, dat een evenwichtige voeding met af en toe een beloning voor mij de beste manier was om mijn gewicht onder controle te houden. 

Mijn eigen zoektocht inspireerde me om anderen te willen begeleiden naar een gezonde levensstijl, waardoor ik enkele jaren geleden afstudeerde als diëtiste. Sindsdien behaalde ik ook twee postgraduaatdiploma's, ging ik me meer verdiepen in coachingstechnieken en studeerde ik af als orthomoleculair therapeut en hormooncoach. Zo kan ik nog gerichter advies geven. 

Mijn aanpak: mijn wetenschappelijk onderbouwde kennis delen op een toegankelijke en haalbare manier. Sinds ik op Erasmus ging in Ethiopië, kijk ik heel anders en veel positiever tegen het leven aan. Deze ingesteldheid vormt de rode draad doorheen mijn contact met mijn cliënten.

Mijn levensmotto is dan ook: "Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

Daarnaast vind ik het enorm belangrijk dat voeding een soort van medicijn is voor de cliënten die bij mij komen (voornamelijk dan de diabetes- en nierpatiënten). Daarom gebruik ik ook vaak de quote van Hippocrates: "Let food be thy medicine and medicine be thy food".

Ik streef ernaar mensen niet het gevoel te geven dat ze op "dieet" staan. Ik heb precies ook wel een beetje een allergie voor dat woord. Ik heb liever dat de cliënten hun levensstijl gaan aanpassen en al hun vastgeroeste gewoontes overzetten naar een splinternieuwe doos, gewoonte per gewoonte stappen zetten naar een nieuw en gezonder leven met af en toe eens die welverdiende beloning!

Naast mijn eigen praktijk in Heusden-Zolder kan je me ook terugvinden in groepspraktijk GeZondhoven in Zonhoven. Daarnaast kan je bij mij ook terecht voor online consulten.

 

Werkwijze

 

​Door deze ervaring en de grote interesse rond voeding ben ik gestart aan de opleiding voedings- en dieetkunde om zo een expert te worden in voeding en anderen te kunnen begeleiden naar een gezondere levensstijl. In 2018 studeerde ik af als diabeteseducator waardoor ik nog beter diabetespatiënten kan helpen. In het jaar 2018-2019 zal ik me in Gent verder bijscholen tot nefrologisch diëtiste. Als ik dit diploma haal kan ik mensen met acute en chronische nierproblemen ook helpen naar een gezonde levensstijl.

​Op regelmatige basis volg ik ook bijscholingen, ik vind het immers belangrijk om op de hoogte te zijn van nieuwe ontwikkelingen op vlak van voeding en gezondheidszorg en op die manier probeer ik u steeds de beste zorg te bieden.

 
Opleiding
  • erkend diëtiste
  • diabeteseducator
  • nefrologisch diëtiste
Goed om weten

 

 
Kwalificaties
Werkt met EQ3 lichaamsanalyse
Werkt met EQ3 maaltijden
Volgt EQ3 nascholingen
sluit
Doe de EQ3 quiz

Een gezonde(re) levensstijl...

Is dit nodig? Voor mezelf, voor mijn gezondheid? Wie kan me daarbij helpen? Zijn er misschien getuigenissen van mensen met eenzelfde profiel, die me kunnen vertellen hoe zij het aanpakten? 

Zijn deze vragen herkenbaar voor jou? Dan raden we je aan om de EQ3-quiz in te vullen: een korte online vragenlijst die je alvast op weg helpt. Ook zonder login kun je deze invullen. Je ontvangt daarna een persoonlijk feedbackformulier met:

  • eerste bevindingen m.b.t. jouw gezondheid en gewicht 
  • relevante wetenschappelijke artikels
  • inspirerende getuigenissen  
  • een overzicht van mentoren in je buurt 

Zo maken we de stap naar professionele begeleiding nog kleiner.

Het EQ3 team